понедељак, 11.03.2019, 20:02 -> 20:10
Извор: Танјуг
Идентификовано тело морнара погинулог у Перл Харбору 1941. године
Агенција за ратне заробљенике и нестале у акцији при министарству одбране САД идентификовала је тело морнара из Охаја који је погинуо током јапанског напада на Перл Харбор у Другом светском рату.
Поновно настојање да се идентификују остаци жртава са брода „Оклахома“, започето је 2015. године. У саопштењу се наводи да је реч о морнаричком ватрогасацу треће класе Виларду Лосону.
Морнар из округа Батлер, који је тада имао 25 година, био је додељен ратном броду „Оклахома“ у Перл Харбору којег је 7. децембра 1941. године напао јапански авион.
Укупно 429 чланова посаде који су се налазили на овом броду је погинуло. У наредних неколико година идентификовано је само 35 чланова посаде.
Министарство одбране саопштило је да ће Лосон бити сахрањен 27. априла у Медисону, у држави Индијани.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар