Т-34, повратак у Москву

Контингент од 30 тенкова Т-34 стигао је у Русију из Лаоса, јавља агенција РИА Новости.

Тенкови који су стекли светску славу током похода Црвене армије на Берлин допремљени су бродом до Владивостока, саопштило је руско министарство одбране.

Контингент ових тенкова је, донедавно, био у употреби у армији Лаоса, а свих 30 возила је у потпуности оперативно, па ће их Руси користити за параде, музејске поставке и снимање филмова о Другом светском рату.

Тенк Т-34 је један од симбола победе савезника у Другом светском рату, а остао је у употреби у разним армијама деценијама посла краја тог рата.

Укупно, Совјетски Савез произвео је око 60.000 ових ратних машина.

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом