среда, 01.03.2017, 13:20 -> 13:34
Извор: РТС, Индипендент
„Зара“ за кампању „Волите своје облине“ одабрала мршаве моделе, интернет побеснео
Промотивна реклама модне куће „Зара“, у којој два мршава модела позивају жене да „воле своје облине“, збунила је многе купце.
За промотивну кампању за нову линију фармерки за жене са облинама, модна кућа је употребила фотографију мршавих модела.
Реклама је постављена почетком фебруара, а након твита ирске радијске водитељке Мјуријен О'Конел на Твитеру, „Зара“ се нашла на удару.
О'Конелова је поручила да нема ничег лошег у самим манекенкама, већ указује на маркетиншки пропуст. Њен твит је подељен више од 7.000 пута, а неки се питају чак и да ли је поента рекламе у иронији.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 7
Пошаљи коментар