Читај ми!

Мајмун делио новац као Робин Худ

Један мајмун на северу Индије изазвао је пометњу, пошто је са крова зграде бацао новчанице oд 100 рупија.

Пролазници у граду Шимла приметили су мајмуна који је у руци држао свежањ новчаница како се пење на зграду.

Очевици су рекли да је мајмун узео 10.000 рупија (130 евра) од пословође градилишта који је тек прикупио новац да исплати раднике, пише локални лист.

Један очевидац је испричао да је видео како новчанице лете с крова и да је пришао и покупио две новчанице од 100 рупија.

Радници на градилишту узалудно су покушавали да ухвате мајмуна који им је пркосио бацањем новчаница с крова и потом се преселио на дрво и наставио да „великодушно“ дели новац пролазницима.

Шимла је главни град индијске државе Химачал Прадеш у којој живи велики број мајмуна, који прогањају становнике и туристе.

Индуси поштују мајмуне због мајмуноликог бога Ханумана који је веома важан у њиховој религији. Индијска влада недавно је обучила 40 особа задужених да маскирани као мајмуни гестовима налик њиховим, растерују те животиње које шетају око зграде парламента у Њу Делхију.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 18. јануар 2026.
0° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом