Читај ми!

Купус их боље разуме од родитеља?!

Шетња купуса на повоцу нова је „терапија“ против усамљености и депресије коју практикују кинески тинејџери. Психијатар Вен Чао верује да то може да помогне, али да однос с тим поврћем не би смео да надомести људски контакт.

Кинески тинејџери који не могу добити кућне љубимце толико су усамљени и депресивни да у шетњу воде купус, пише Хафингтон пост.

„Осећам да могу пребацити негативне мисли о себи на купус, с њим прошетати и вратити се кући с већим самопоштовањем“, рекао је 17-годишњи Луи Ја Чен.

Други тинејџер исте старости, Да-Кса Сунг рекао је да га више занима његов купус него родитељи.

„Он ме боље разуме“, пише лист који објављује и слике неколицине младих који на повоцу воде купусе.

Психијатар Вен Чао верује да терапија купусом може помоћи, али упозорава да однос с тим поврћем не би смео да надомести људски контакт.

„На крају, ипак је здравије попричати с неким ко може и одговорити“, рекао је стручњак.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 23. септембар 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом