субота, 03.05.2014, 20:16 -> 20:24
Уловљено „чудовиште“ у Мексичком заливу
Рибари у Мексичком заливу извукли су невероватно ретку гоблин-ајкулу. Ово је тек други пут да је ова врста виђена у том делу света, пошто обично живи на великим дубинама у морима око Јапана.
Пет и по метара дугачку гоблин-ајкулу ухватио је рибар Карл Мур на око 600 метара од обале Ки Веста на Флориди.
Када је Карл заједно са осталим рибарима на броду извукао мрежу, у њој се, осим уобичајеног улова шкампа, налазила и гоблин-ајкула.
„Нисам имао појма шта је у мрежи. Када сам видео зубе био сам прилично уплашен“, каже Мур.
Научници су прилично изненађени уловом и затражили су од Карла да је испитају, јер практично ништа о тој врсти не знају.
„Рекли су ми да сам вероватно један од десет људи који су икад видели живу гоблин-ајкулу“, каже Мур.
Гоблин-ајкула јединствена је по ружичастој боји коже, дугој њушци испод које је сакривена чељуст са оштрим зубима.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 10
Пошаљи коментар