Читај ми!

Сингапур најскупљи, прате га Париз и Осло

Једна од азијских економских престоница, Сингапур, проглашен је за најскупљи град на свету, а прошлогодишњи „шампион“ Токио пао је на шесто место. Овогодишњу листу чине и Париз, Осло, Цирих и Синдеј.

На врху листе 131 најскупље метрополе за живот попео се Сингапур. Снажна валута у комбинацији са високим трошковима живота и одржавања аутомобила допринели су да овај град-држава понесе титулу најскупљег.

Упркос томе што „одржавање аутомобила“ у остатку богатог света и није нека велика ставка, оно је у Сингапуру невероватан луксуз. Због проблема ограничених простора, власти тог града наметнуле су огромне дажбине.

Примера ради, нова „тојота корорила алтис“ у Сингапуру кошта 110.000 долара, а у суседној Малезији 35.000 долара.

Сингапур је са врха свргао Токио, а осим већ поменутих фактора, Сингапур је и најскупљи када је у питању куповина одеће.

Осим Париза и Цириха, који се већ традиционално налазе у врху ове листе, ове године пласирали су се и Осло и Сиднеј.

Престонице Француске и Норвешкe налазе се на другом и трећем месту, а следе их Цирих и Синдеј. Прошлогодишњи шампион, Токио, сада је на шестом месту.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 21. септембар 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом