Читај ми!

Жене више пију после удаје?

Уврежено је мишљење да мушкарци више пију када се ожене, али је једно истраживање америчких социолога то демантовало, показавши да је нежнији пол тај који се окреће алкохолу у већој мери након ступања у брак.

Некако се увек сматрало да већина жена добије на тежини пошто се уда, али је ново истраживање тима америчких социолога, на челу са професорком Корин Режек са Универзитета „Синсинати", показало да жене пре утеху проналазе у пићу него у храни.

Удате жене конзумирају веће количине алкохола од оних које нису у браку, док ожењени мушкарци мање пију у односу на нежење, показала је студија.

„Наша студија сугерише да жене удате за мушкарце који пију и саме чешће конзумирају алкохол из простог разлога што се чешће налазе у окружењу где се конзумира алкохол", рекла је Режекова.

Професорка Режек додала је и да се мушкарци више окрећу алкохолу након развода, док жене интернализују своја осећања након пропалог брака тако што падају у депресију.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 09. јун 2025.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом