недеља, 13.05.2012, 17:26 -> 11:20
„Ђавољи дах“ – најопаснија дрога
Стручњаци тврде да је дрога позната као „ђавољи дах“ опаснија и од антракса, јер је довољно да се нађе у ваздуху и особа која удахне и малу количину, за неколико минута постаје попут зомбија.
Најсмртоноснија дрога на свету, на бази „скополамина", за неколико тренутака претвара човека у зомбија, јер га онемогућава да размишља.
Дрога је познатија под називом „ђавољи дах", а реч је, заправо, о праху биљке која има прелепе беле цветове и расте у Јужној Америци. Највише је има у Колумбији, преноси Дејли мејл.
Стручњаци тврде да је „ђавољи дах" опаснији и од антракса, јер је довољно да се нађе у ваздуху и особа која га удахне за неколико минута постаје потпуно као зомби.
„Скополамин", наиме, нема мирис и укус, а жртве се не сећају ничега док су биле под његовим дејством. Изазива халуцинације, а код великих доза и смрт.
„Када узму ову дрогу, људима можете да радите шта год желите, као да су деца", тврди један дилер из Боготе у Колумбији.
Особе које су биле жртве ове дроге, саме су одводиле лопове у своје куће и давале им новац и друге вредне предмете. Има и екстремнијих случајева, као што су силовања или донирање органа.
Наводно, „ђавољи дах" је користила америчка агенција ЦИА за време Хладног рата, као својеврсни „серум истине", али се од даље употребе одустало, јер су велике количине узроковале снажне халуцинације, па и смрт испитаника.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 10
Пошаљи коментар