“Metalika” ne rđa na kiši

Američka hevi-metal grupa "Metalika" (Metallica) nastupila je u noći između srede i četvrtka na stadionu “Kotročeni” u Bukureštu pod jakim i hladnim pljuskom, i oduševila oko 24.000 posetilaca svih generacija.

Kiša je padala bez prestanka dok su legende treš-metala izvodile hitove iz 25 godina duge karijere, uz stalno pozivanje publike da zajedno prođu kroz istoriju grupe.

Publika je to prihvatila, i tokom dvosatnog koncerta pevala je svaku pesmu zajedno sa bendom i držala ritam.

Za Rumune je "Metalika" jedan od omiljenih hevi-metal bendova još od 1980-ih kada su tu vrstu muzike tokom vladavine Nikolae Čaušeskua, morali da slušaju tajno.

Grupa "Metalika" nastupila je u postavi Džejms Hetfild, Lars Ulrih, Kirk Hemet i Robert Truhiljo.

Koncert su počeli sa tri pesme iz 1984. godine - "Creeping Death", "For Whom the Bell Tolls" i "Fight Fire With Fire" - koje potiču sa drugog albuma "Ride the Lightning" (1984).

Američki rokeri su izveli i "Harvester of Sorrow", "Welcome Home", "Kill 'Em All", "The Four Horsemen", "Whiplash", "Nothing Else Matters", "Sad But True", "One", "Seek&Destroy".

"Metalika" je prvi put svirala u Bukureštu 1999. godine, a ovaj put su obećali da će ponovo doći u septembru ove godine.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 08. мај 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом