Читај ми!

Tokom dana sunčano, popodne i uveče grmljavinske nepogode

Tokom većeg dela dana pretežno sunčano i toplije vreme, posle podne u Vojvodini, a kasnije i u većem delu Srbije jače naoblačenje s kišom, pljuskovima, grmljavinom.

Sveže jutro, zameniće tokom većeg dela dana pretežno sunčano i toplije vreme. Posle podne u Vojvodini jače naoblačenje s kišom, pljuskovima, grmljavinom i lokalnim grmljavinskim nepogodama – gradom i olujnim vetrom, a uveče i tokom noći i u zapadnom, centralnom i istočnom delu zemlje.

Vedro i suvo vreme zadržaće se samo na jugu i jugozapadu zemlje.

Najniža temperatura kretaće se od 8 do 17, a najviša dnevna od 27 do 31 stepen.

Duvaće slab i umeren vetar, različitih pravaca, u planinskim predelima jugozapadne Srbije posle podne povremeno jak, južni i jugozapadni.

I u Beogradu tokom većeg dela dana pretežno sunčano i toplije vreme, s vetrom slabim do umerenim, različitih pravaca.

Najniža temperatura biti od 14 do 17 stepeni, a najviša dnevna do 31 stepen.

Uveče i tokom noći u glavnom gradu se očekuje jače naoblačenje s kišom, pljuskovima i grmljavinom, a u pojedinim delovima grada pljuskovi kratkotrajno mogu biti intenzivniji uz grad i olujni vetar.

Prognoza za naredne dane

Prema izgledima vremena u ponedeljak, 15. juna, severne i centralne predele Srbije očekuje promenljivo oblačno, nestabilno i svežije vreme, sa smenom sunčanih intervala i perioda sa pljuskovima i grmljavinom, dok će se na jugu zemlje zadržati uglavnom sunčano, suvo i toplo vreme.

Tokom utorka, nestabilna vazdušna masa proširiće se i na južne krajeve Srbije, uz lokalne pljuskove i grmljavinu, dok će se na severu postepeno razvedriti i stabilizovati.

Od srede, 17. juna, do nedelje, 21. juna, u svim krajevima biće pretežno sunčano i sve toplije.

петак, 19. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом