Читај ми!

Vremenska prognoza 9. februar 2025.

I sutra u Podunavlju i Pomoravlju vetrovito. Košava će krajem dana oslabiti. Tokom dana pretežno sunčano uz prolaznu umerenu oblačnost, ali se padavine ne očekuju. Ostajemo i dalje pod uticajem hladnog vazduha sa severoistoka Evrope. Jutarnja temperatura od -9 do -1 stepen, a najviša dnevna od 3 do 9. U Beogradu ujutru mraz, dan sunčan ali vetrovit. Temperatura do 5 stepeni, ipak zbog košave subjektivni osećaj biće tek 2 stepena.

Prognoza vremena, upozorenje i verovatnoća ostvarenja opasne pojave
(Izvor: RHMZ)

09.02.2025. Nedelja: Ujutru slab i umeren mraz, po kotlinama i dolinama reka zapadne i južne Srbije kratkotrajna magla. Tokom dana pretežno sunčano uz prolaznu umerenu oblačnost. Vetar slab do umeren, u košavskom području umeren i jak jugoistočni, a na jugu Banata i u donjem Podunavlju povremeno i sa olujnim udarima, krajem dana u slabljenju. Najniža temperatura od -9 do -1, a najviša od 3 do 9 stepeni. Upozorenja: Tmin < -5 stepeni. MAGLA - Horizontalna vidljivost < 200m. Udari vetra > 17m/s, verovatnoća 80%.

10.02.2025. Ponedeljak: Ujutru slab i umeren mraz, po kotlinama i dolinama reka zapadne i južne Srbije kratkotrajna magla. Tokom dana pretežno sunčano uz malu ili umerenu oblačnost. Vetar slab do umeren, u košavskom području povremeno i jak, jugoistočni. Najniža temperatura od -9 do -2, a najviša od 3 do 8 stepeni. Upozorenja: Tmin < -5 stepeni. MAGLA - Horizontalna vidljivost < 200m, verovatnoća 80%.

11.02.2025. Utorak: Ujutru slab i umeren mraz, po kotlinama i dolinama reka zapadne i južne Srbije kratkotrajna magla. Tokom dana pretežno sunčano. Vetar slab do umeren, u košavskom području povremeno i jak jugoistočni. Najniža temperatura od -9 do -2, a najviša od 3 do 7 stepeni. Upozorenja: Tmin < -5 °C. MAGLA - Horizontalna vidljivost < 200m, verovatnoća 80%.

12.02.2025. Sreda: Postepeno povećanje oblačnosti, mestimično sa kišom u južnim i zapadnim predelima Srbije, na planinama slab sneg. Vetar slab do umeren, u košavskom području umeren i jak jugoistočni, a na jugu Banata i u donjem Podunavlju povremeno i sa olujnim udarim. Najniža temperatura od -7 do -2, a najviša od 4 do 9 stepeni. Upozorenja: Udari vetra > 17m/s, verovatnoća 85%.

Prognoza vremena za narednih pet dana (od 13.02.2025. do 17.02.2025.)
Pretežno oblačno, mestimično sa kišom, na planinama sa snegom.

понедељак, 05. мај 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом