среда, 04.09.2024, 18:42 -> 19:15
Vremenska prognoza 5. septembar 2024.
Pretežno sunčano i veoma toplo. Posle podne i uveče, uz lokalni razvoj oblačnosti, retka (izolovana) pojava kratkotrajne kiše ili pljuska sa grmljavinom u zapadnim, centralnim i južnim delovima Srbije. Vetar slab i umeren, na jugu Banata i u donjem Podunavlju ujutro i pre podne povremeno jak, istočni i jugoistočni. Najniža temperatura od 12 do 21 , a najviša od 32 do 36 stepeni
Prognoza vremena, upozorenje i verovatnoća ostvarenja opasne pojave
(Izvor: RHMZ)
05.09.2024. Četvrtak: Pretežno sunčano i veoma toplo. Posle podne i uveče, uz lokalni razvoj oblačnosti, retka (izolovana) pojava kratkotrajne kiše ili pljuska sa grmljavinom u zapadnim, centralnim i južnim delovima Srbije. Vetar slab i umeren, na jugu Banata i u donjem Podunavlju ujutro i pre podne povremeno jak, istočni i jugoistočni. Najniža temperatura od 12 do 21 °S, a najviša od 32 do 36 °S. Upozorenje: Tmax ≥ 35 °S, verovatnoća 90%. Lokalna pojava grmljavina, verovatnoća 60%.
06.09.2024. Petak: Promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, ali nestabilno pa se očekuju i lokalni pljuskovi sa grmljavinom. Vetar slab promenljiv, na jugu Banata i u donjem Podunavlju umeren i jak, jugoistočni. Najniža temperatura od 13 do 22 °S, a najviša od 29 do 33 °S. Upozorenje: Tmax ≥ 32 °S, verovatnoća 90%. Lokalna pojava grmljavina. Količina padavina ≥ 10 l/m² u periodu do 3 h.
07.09.2024. Subota: Promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima. Lokalni pljuskovi sa grmljavinom očekuju se još ponegde u Banatu, na istoku Srbije i u brdsko-planinskim predelima. U ostalim krajevima duži sunčani intervali. Vetar slab i umeren, na jugu Banata, u donjem Podunavlju i Braničevu pojačan jugoistočni. Najniža temperatura od 14 do 21 °S, a najviša od 28 do 31 °S. Upozorenje: Lokalna pojava grmljavina, verovatnoća 80%.
08.09.2024. Nedelja: Pretežno sunčano i ponovo veoma toplo. Vetar slab i umeren, u Banatu povremeno jak, jugoistočni, krajem dana i tokom noći u košavskom području u daljem pojačanju. Najniža temperatura od 13 do 21 °S, a najviša od 30 do 35 °S. Upozorenje: Tmax ≥ 35 °S, verovatnoća 60%.
Коментари