Читај ми!

IZ ČASA U ČAS

Izrael nastavlja sa bombardovanjem Gaze, ima mrtvih; FT: Iran razmatra napade na američke baze u Evropi

Teheran i Oman dogovaraju bezbednu rutu za brodove kroz Ormuz, dok Tramp preti novom eskalacijom. Erdogan poziva Vašington da nastavi pregovore sa Iranom.

Израел наставља са бомбардовањем Газе, има мртвих; ФТ:  Иран разматра нападе на америчке базе у Европи Израел наставља са бомбардовањем Газе, има мртвих; ФТ: Иран разматра нападе на америчке базе у Европи

Brod je pogođen projektilom u Ormuskom moreuzu, oštećena je mašinska prostorija, a jedan član posade je stradao. Cena brent nafte porasla je na više od 91 dolar, jer se ponovo otvara strah od poremećaja globalnog snabdevanja naftom. 

Istovremeno, Iran i Oman rade na dogovoru o bezbednoj trasi za prolazak brodova kroz Ormuz. Teheran kaže da su dogovorene i geografske koordinate rute. 

SAD i Iran nisu postigli novi dogovor, a Tramp je poručio da ne prihvata mogućnost da Iran poseduje nuklearno oružje i preti Omanu ako se bude uplitao u dogovor o moreuzu. 

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan pozvao je Trampa da nastavi razgovore sa Iranom, i nudi pomoć Turske u mirovnim naporima. 

Paralelno, nastavak krize na Zapadnoj obali: nasilje između jevrejskih naseljenika i Palestinaca koji tu žive. Izraelski ministar odbrane Itamar Ben-Gvir posetio je gradilište objekta za vešanje za Palestince sa Zapadne obale osuđene za terorizam i poručio da se time "stvara istorija".

U Gazi je Hamas prihvatio plan za drugu fazu primene sporazuma, dok su posle razgovora Kušnera i Netanjahua dogovorene radne grupe za humanitarna pitanja i razoružavanje te militantne organizacije.

четвртак, 20. август 2026.
35° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом