Читај ми!

Ambasador i osoblje srpske ambasade u Damasku izmešteni iz Sirije

Zbog eskalacije na terenu, ambasador Republike Srbije u Damasku i osoblje Ambasade privremeno su izmešteni sa teritorije Sirije, rečeno je Tanjugu u Ministarstvu spoljnih poslova.

Kako se navodi, vodeći se procenom o direktnoj ugroženosti, a imajuću u vidu informacije sa terena i činjenicu da su se uslovi u Damasku znatno pogoršali što je dodatno dovelo u pitanje bazičnu bezbednost diplomatskog osoblja, kao i smanjenu mogućnost pružanja konzularnih usluga na terenu.

Privremeno izmeštanje članova diplomatske misije procenjeno je kao najodgovornije rešenje.

I pored privremenog izmeštanja diplomata, Republika Srbija nastavlja da aktivno prati razvoj događaja u regionu i da pruža sve usluge iz ambasada u regionu, navode iz MSP.

Prethodno je Ambasada Srbije u Damasku pozvala je sve državljane Srbije da hitno napuste Siriju, gde se bezbednosna situacija pogoršava.

субота, 06. децембар 2025.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом