Nesreća na gradilištu u Seulu, četiri mrtva

Najmanje četiri radnika su poginula, a 10 ih je povređeno u urušavanju gradilišta podzemne železnice u blizini južnokorejske prestonice Seul, saopštila je lokalna vatrogasna služba.

Radnici su radili na poslovima zavarivanja na 15 metara ispod zemlje kad je došlo do eksplozije, moguće rezervoara za gas, što je dovelo do urušavanja, prenela je agencija AFP.

U nesreći su poginula četvorica radnika, dok su povređeni, od kojih neki sa teškim opekotinama, prebačeni u obližnje bolnice na lečenje, izjavio je portparol vatrogasne službe.

Nesreća se dogodila oko 7.20 sati po lokalnom vremenu, a 23.20 po srednjeevropskom, u istočnom predgrađu Seula, Namjanguu.

Uzrok eksplozije se i dalje istražuje.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 12. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом