Uspeh smederevskog kompozitora u Americi

Veljko Nenadić, učenik četvrtog razreda srednje muzičke škole "Kosta Manojlović" iz Smedereva, peti put je učestvovao i osvojio prvo mesto na prestižnom takmičenju kompozitora "Golden Key" koje se od 2002. godine održava u Sjedinjenim Američkim Državama. Na takmičenje se prijavilo 68 kompozitora iz 14 država, a pobedila je Veljkova "Melanhonična noć".

U procesu stvaranja kompozicije, tvrdi Veljko, najvažniji je rad i ponavljanje, pa mu često deluje da se bavi Sizifovim poslom.

Ključ uspeha na ovom takmičenju su etno motivi koji su protkani kroz kompoziciju, a Veljko, iako mlad kompozitor, već ima svoj stil.

Iako ima nebrojano nagrada iza sebe, to ne znači da ima prednost pri upisu fakulteta, za koji se već priprema. I inspiracije mu ne nedostaje.

Trenutno završava kompoziciju za simfoninski orkestar, što je kaže, izazov sam po sebi, a novi mu tek predstoje. U februaru će imati Beogradsku premijeru diska koji je objavio sa drugaricom iz škole, a potom i upis na faklutet. Imajući u vidu Veljkovu upornost, uspeh je svakako zagarantovan.

rts.smederevo@rts.rs
+381 26 4623 135

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 09. децембар 2023.
6° C

Коментари

Soraja
Шарлен од Монака – услови да се избегне развод
2ЈТ (за оне који нису са ДорЋола је ДВАЈТ
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Rocester Ny
Добротвор из Канаде
Deca
Чуваркућа – Моћна биљка за дуг и здрав живот
Leskovac
Бесплатна вантелесна оплодња и у Нишу