Ranjeni Crnogorac iz Nemačke posle pritiska javnosti prebačen u Tursku

I. K., za koga se sumnja da je član kriminalnog klana, prebačen je iz bolnice do aerodroma u Hanoveru, a zatim avionom do Istanbula. Njegov odlazak doneo je olakšanje policiji Donje Saksonije, ali je i izazvao sukob u vladi te nemačke pokrajine.

Javni servis NDR objavio je da je sa hanoverskog aerodroma nešto posle 11 sati poleteo beli ambulantni avion u kojem je bio I. K., osumnjičen kao član kriminalnog klana. On je posle dvonedeljnog boravka u bolnici Medicinskog fakulteta u Hanoveru, zajedno sa svojom suprugom, napustio Nemačku.

"Cilj leta – Istanbul u Turskoj. Pre toga je Crnogorac do aerodroma u Hanoveru dovezen plavim policijskim helikopterom. Ministarstvo unutrašnjih poslova Donje Saksonije je potvrdilo da je bračni par odleteo u pratnji policije i njih dvoje neće smeti da uđu u Nemačku tokom narednih pet godina", prenosi NDR.

Ministar unutrašnjih poslova Donje Saksonije Boris Pistorijus (SPD) je rekao da je to dobra vest za osoblje kao i za pacijente bolnice, dobra vest i za policiju Donje Saksonije koja je sa puno energije obavila sve svoje zadatke proteklih dana.

"Raduje me da je ova nepotrebna epizoda okončana", izjavio je Pistorijus.

NDR prenosi da je ministar pre toga već zahtevao da Crnogorac napusti zemlju i pretio mu izgonom.

Hanoverše algemajne cajtung piše da je "osumnjičeni mafijaški bos za tretman svojih prostrelnih rana doznačio Fakultetskoj klinici oko 100.000 evra. Sada se javila i sumnja da taj novac potiče iz ilegalnih poslova. Zato državno tužilaštvo u Hanoveru proverava pokretanje istrage zbog pranja novca".

Frankfurter algemajne cajtung podseća na situaciju od pre dve godine kada je jedan visoki član iranskog rukovodstva došao na lečenje u jednu neurohiruršku privatnu kliniku.

Došlo je do demonstracija protiv "sudije smrti" a potom je on navrat-nanos odvezen odatle po policijskom zaštitom.

Deo sukoba Škaljarskog i Kavačkog klana je verovatno bilo i jedno dvostruko ubistvo u Brandenburgu prošle godine kao i jedno ubistvo u Beču.

Zbog ovog pacijenta je došlo do sukoba u samoj pokrajinskoj vladi.

"Sud je već naredio da se I. K. smesti u zaštitni pritvor, ali do premeštanja pacijenta u dobro obezbeđenu zatvorsku bolnicu Lingen nije došlo, jer se usprotivilo Ministarstvo pravde. A šefica poslaničkog kluba Zelenih je natezanje oko pacijenta već nazvala haosom u vladi. Ona je konstatovala da su ministarka pravde Barbara Havlica (CDU) i ministar za nauku Bjern Timler (VDU) očito posvađani", prenosi Frankfurter algemajne cajtung.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
16° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво