Nacional: BiH prisluškuje, prati i nadzire hrvatske političare

Špijuni iz Bosne i Hercegovine prisluškuju, prate i tajno nadziru hrvatske političare i preduzetnike, piše hrvatski nedeljnik "Nacional".

Nacional je objavio dokumente i naveo da je imao uvid u više tajnih izveštaja bosanskohercegovačke Obaveštajno-sigurnosne agencije (OSA), koji pokazuju da "ta služba vodi specijalni rat protiv Hrvatske, hrvatskog premijera Andreja Plenkovića i spoljne politike hrvatske vlade, ali i hrvatskog naroda u BiH."

"OSA bi nominalno trebalo da štiti državne interese BiH, uključujući sva tri konstitutivna naroda u toj zemlji. Međutim, izveštaji te službe bude ozbiljnu sumnju u to da nije uvek tako, već se OSA zloupotrebljava za afirmaciju političkih interesa i agende Bakira Izetbegovića, predsednika SDA i bošnjačkog člana Predsedništva BiH", piše Nacional.

OSA nije jedina državna institucija u BiH kojoj se pripisuje da se, u najmanju ruku povremeno, zloupotrebljava za političke interese jedne stranke i jednog naroda, navodi Nacional u delu teksta objavljenom na svom portalu.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 28. април 2025.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом