Читај ми!

Vučić o saopštenju TOK: Preterao sam, ali sam govorio istinu

Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da nikada nije hteo da vrši uticaj na Tužilaštvo za organizovani kiminal i da je malo preterao, ali da je govorio istinu.

Predsednik Vučić je u izjavi novinarima u Briselu komentarisao saopštenje Kolegijuma Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, u kojem se navodi da je juče na televiziji Prva prekoračio i zloupotrebio svoja zakonom i Ustavom data ovlašćenja.

''Što se tiče reakcije (tužilac za organizovani kriminal Mladen) Nenadića i tog kruga oko njega, u pravu su za jednu stvar, ja jesam preterao, možda sam šta god da su govorili oko ustavnih ovlašćenja učinio, ali na moju žalost govorio sam istinu. Govorio sam iz srca, govorio sam samo istinu. Da li je trebalo da govorim istinu, verovatno su u pravu, trebalo je da prećutim'', rekao je Vučić.

Kako je rekao, istina je mnogo teža od onoga što je govorio.

''U tim okvirima slagali su da sam želeo da izvršim uticaj na njih, jer ne želim da vršim uticaj na mafijaše i kriminalce, nikada nisam hteo da imam uticaj na njih, niti oni imaju uticaj na mene'', rekao je Vučić.

среда, 01. април 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом