Kina: Jednostrane akcije Prištine ne vode rešavanju kosovskog pitanja

Portparol kineskog Ministarstva spoljnih poslova Vang Venbin kaže da "jednostrane akcije prištinskih vlasti ne vode rešavanju kosovskog pitanja". Poručuje da bi tokom pronalaženja rešenja trebalo poštovati suverenitet, nezavisnost i teritorijalni integritet Srbije.

Portparol kineskog Ministarstva spoljnih poslova Vang Venbin izjavio je da jednostrane akcije prištinskih vlasti ne vode rešavanju kosovskog pitanja i da tokom pronalaženja rešenja treba poštovati teritorijalni integritet Srbije.

"Kina smatra da bilo kakva jednostrana akcija ne vodi rešavanju kosovskog pitanja, niti vodi regionalnom miru i stabilnosti. Podržavamo relevantne strane da postignu obostrano prihvatljivo političko rešenje kroz dijalog u okviru relevantnih rezolucija Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija", rekao je Vang na redovnoj konferenciji za medije, komentarišući odluku Prištine da zabrani upotrebu dinara na Kosovu i Metohiji, objavljeno je na sajtu kineskog Ministarstva spoljnih poslova.

Istakao je da tokom pronalaženja rešenja "u potpunosti treba poštovati suverenitet, nezavisnost i teritorijalni integritet Srbije".

Naveo je i da je potrebno zaštiti pravo na opstanak i razvoj stanovnika "svih etničkih grupa na Kosovu".

среда, 22. април 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом