Šešelj traži da optuženi Srbi u Hagu služe kazne u Srbiji

Lider SRS Vojislav Šešelj izjavio je da na sednici Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, Srbija treba da zatraži da svi osuđeni Srbi pred Haškim tribunalom kazne izdržavaju u Srbiji.

Na konferenciji za novinare u parlamentu, Šešelj je pozvao Vladu Srbije da hitno da takve instrukcije našem predstavniku koji će učestvovati na današnjoj sednici Saveta bezbednosti UN, na kojoj će biti predstavljen polugodišnji izveštaj predsednika Haškog tribunala i tužilaštva.

Šešalj kaže da Haški tribunal nastavlja da krši sve pravne principe u suđenju Srbima, navodeći da se u završnoj reči tužilaštva u procesu protiv Ratka Mladića "otvoreno vređa ceo srpski narod".

On smatra da vlast u Srbiji skrštenih ruku posmatra sve što se dešava Mladiću na suđenju, te da je on za sve vreme procesa potpuno nezaštićen.

Šešelj kaže da bi Srbija trebalo da zatraži da svi Srbi osuđeni u Tribunalu trebalo da izdržavaju kazne u Srbiji, navodeći da su uslovi po evropskim zatvorima neprihvatljivi.

Izjavio je i da očekuje da hrvatska predsednica Kolinda Grabar-Kitarović ukine zabranu njegovog ulaska u Hrvatsku, koju je doneo bivši potpredsednik hrvatske vlade Tomislav Karamarko i dodao da će Zagreb posetiti kao predsednik Srbije.

Povodom čokoladica iz Srbije, koje su bile u paketićima koje je hrvatska predsednica delila deci u Dubrovniku, Šešelj je preššao na svoje uobičajeno zavitlavanje na hrvatske i ostale teme i rekao da je lično hrvatskoj predsednici poslao "pun šleper čokoladica iz Srbije", čiji deo je ona, kaže, odnela u "srpski Dubrovnik" i podelila "srpskoj deci".

Ustuknula je kaže kad su je kritikovali.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 18. август 2025.
25° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом