понедељак, 30.05.2011, 10:22 -> 11:51
Osuđene vehabije u Novom Pazaru
Dvojica vehabija, koji su pre pet godina sprečili koncert "Balkanike" u Novom Pazaru, osuđeni na po godinu i pet meseci zatvora. Na suđenju negirali krivicu i rekli da priznaju samo zakone Alaha.
Sudija Osnovnog suda u Novom Pazaru Vesna Luković osudila je na godinu i pet meseci zatvora dvojicu okrivljenih za nasilničko ponašanje i incident zbog kojeg je pre pet godina bio otkazan koncert grupe "Balkanika" u tom gradu.
Okrivljeni Senad Ramović i Fuad Hodžić sa još nekoliko istomišljenika pobacali su sa bine u centru Novog Pazara instrumente i ostalu opremu grupe "Balkanika".
Ramović i Hodžić, koji se već nalaze u zatvoru u Požarevcu zbog drugih krivičnih dela, imaju pravo žalbe na tu presudu Apelacionom sudu u roku od osam dana.
Oni su ranije na glavnom pretresu negirali krivicu i nasilničko ponašanje, navodeći da ne priznaju sud i da ih ne zanimaju ljudski zakoni, osim Alahovog.
Optuženi su javnosti poznati kao vehabije, dok se oni deklarišu kao sledbenici učenja Muhameda ibn Abdul Vehaba i prepoznatljivi su po karakterističnim bradama i skraćenim nogavicama pantalona.
Neodržani koncert "Balkanike" su juna 2006. organizovali opština Novi Pazar i Ministarstvo kulture i sporta Srbije.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар