Maksimalna kazna za četvorostrukog ubicu

Krivično veće Okružnog suda u Vranju proglasilo Bobana Mitića, iz Rataja, krivim za ubistvo tašte, supruge i dvoje maloletne dece i osudilo ga na 40 godina zatvora.

Boban Mitić (35) iz Rataja kod Vranja osuđen je na 40 godina zatvora zbog ubistva supruge, dvoje dece i tašte.

Krivično veće Okružnog suda u Vranju, kojim je predsedavao sudija Goran Despotović, proglasilo je Mitića krivim za četvorostruko ubistvo, koje je optuženi tokom postupka priznao.

Sudija Despotović je u presudi naveo da se "Boban Mitić proglašava krivim zato što je u stanju uračunljivosti 16. marta 2008. godine, oko 20 časova i 45 minuta, u mahali Nikolinci u selu Krševica, u kući svog tasta Blagoja Ristića ubio više osoba hicima iz pištolja, koji je neovlašćeno posedovao".

U toku istražnog postupka neosporno je utvrđeno da je Mitić na licu mesta hicima iz pištolja usmrtio svoju taštu Sunčicu Ristić (47), decu Lazara (4) i Anđelu (2), dok je supruzi Suzani naneo teške telesne povrede zbog kojih je dan kasnije preminula na neurohirurškoj klinici u Nišu.

Mitić je, istovremeno, pokušao da ubije Kristinu Ristić (6), Suzaninu ćerku iz prethodnog braka, koju je ranio i naneo joj trajne povrede, i tasta Blagoja Ristića u koga je ispalio jedan metak ali je promašio.

"Dokazano je da je optuženi u vreme izvršenja bio svestan zabranjenosti svojih dela zbog čega ga osuđujemo na 40 godina zatvora za teško ubistvo i na šest meseci zbog nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih materija, što će biti obračunato kao jedinstvena kazna od 40 godina zatvora u koju će biti uračunato i vreme provedeno u pritvoru od 26 oktobra prošle godine", navodi se u presudi koji je pročitao sudija Despotović.

U obrazloženju presude navodi se da je optuženi svesno otišao u kuću sa namerom da ubije, što je obrazložio time da je Mitić tom prilikom poneo pištolj koji je nabavio na prevaru iako nije imao dozvolu za to, napunjen sa devet metaka.

Sudija Despotović je naveo da nije prihvaćena tvrdnja odbrane da je Mitić ubistvo izvršio u stanju neruačunljivosti, isprovociran ponašanjem supruge Suzane koja je pokrenula brakorazvodnu parnicu, jer su svi ispaljeni projektili završili u telima, odnosno nije bilo pucanja nasumice.

Branilac optuženog Ljubiša Tomašević izjavio je nakon čitanja presude da će uložiti žalbu na presudu. Otac, suprug i deda ubijenih Suzane, Sunčice, Lazara i Anđele Blagoje Ristić izjavio je nakon čitanja presude "da je Bobanu to najmanja kazna i da se nažalost izgubljeni životi ne mogu vratiti".

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 10. мај 2025.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом