Читај ми!

Obijena srpska škola kod Kosovske Kamenice, provalnici pokušali da izazovu požar

Nepoznate osobe sinoć su obile izdvojeno odeljenje Osnovne škole "Desanka Maksimović" u naselju Bosce, u opštini Kosovska Kamenica i pokušale da izazovu požar uz pomoć plinske boce, saopštila je Kancelarija za Kosovo i Metohiju.

Policija i vatrogasci izašli su na lice mesta da izvrše uviđaj, navode iz Kancelarije za Kosovo i Metohiju.

Ističu da napad na srpsku obrazovnu instituciju dolazi u trenutku prenaglašenih tenzija u srpskim sredinama na KiM i udara na najmlađe, što jasno ukazuje da nasilnicima ništa nije sveto i ne biraju sredstva da srpskom narodu na najstrašniji način ukažu da im je bezbednost ugrožena.

"Zabranjavajuće je što albanski političari ne koriste jezik mira i tolerancije već svojim izjavama od Srba prave legitimne mete, što huliganima daje podstrek za napade", piše u saopštenju Kancelarije za KiM.

Napad na školu je prijavljen policiji i Kancelarija za Kosovo i Metohiju očekuje da izgrednici budu otkriveni i sankcionisani.

среда, 26. март 2025.
11° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса