Određene kazne navijačima Crvene zvezde zbog nasilničkog ponašanja na Autokomandi

Po predlogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu sud je odredio pritvor do 30 dana trojici navijača Crvene zvezde osumnjičenih za nasilničko ponašanje 11. maja u blizini Autokomande u Beogradu, a u kojem je teške telesne povrede u vidu preloma lobanje zadobio navijač Partizana S. S. (26).

Drugoj dvojici uhapšenih navijača sudija je odredio kućni pritvor i meru zabrane kontakta sa svedocima, saznaje Tanjug.

Pritvor je određen osumnjičenima U. K. (28), N. N. (20) i R. K. (41) dok je kućni pritvor i mera zabrane komunikacija sa svedocima određena Đ. M. (27) i T. S. (27).

Osumnjičeni su danas pred zamenikom javnog tužioca izneli odbranu, ali nisu želeli da odgovaraju na dalja pitanja, nakon čega je tužilaštvo predložilo sudu da im odredi pritvor.

Svima se na teret stavlja krivično delo nasilje na sportskoj priredbi ili javnom skupu iz člana 344a stav 4 Krivičnog zakonika, za koje je zaprećena kazna od tri do 12 godina zatvora.

Oni se sumnjiče da su učestvovali u sukobu navijača Zvezde i Partizana u blizini Autokomande.

петак, 04. јул 2025.
32° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом