Roditelji najčešće žrtve nasilja u porodici

Komandir policije u Gornjem Milanovcu Dušan Marković rekao je da su u najvećem broju slučajeva žrtve nasilja u porodici protekle godine u tom kraju bili očevi, koje su tukli sinovi. Nasilnici su uglavnom bili trezni.

U rudničko-takovskom kraju u prošloj godini, policiji je prijavljeno devet slučajeva nasilja u porodici, a žrtve su najčešće bili roditelji.

Komandir policije u Gornjem Milanovcu Dušan Marković rekao je agenciji Beta da je najčešće reč o nasilju sinova nad očevima, a da potom dolazi nasilje muževa nad suprugama.

Marković je dodao da je samo u jednom slučaju zabeleženo nasilje oca nad decom.

Prema njegovim rečima za razliku od prethodnih godina kada su nasilnici najčešće bili pod dejstvom alkohola, ove godine to krivično delo u najvećem broju slučajeva počinila su trezna lica.

U Centru za socijalni rad u Gornjem Milanovcu agenciji Beta je rečeno da se roditelji koje deca tuku ne javljaju za pomoć, a da radnici tog Centra najčešće interevenišu prilikom tuča među supružnicima.

"Nama se za pomoć najviše javljaju članovi porodica gde su očevi nasilnici i beležimo slučajeve da su oni stariji od 60 godina", rekla je direktorka Centra za socijalni rad Snežana Radenković.

Број коментара 19

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 03. јул 2025.
30° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом