Antić: Aneks ugovora o novoj tački isporuke ruskog gasa

Ministar energetike Aleksandar Antić je izjavio da su u Moskvi "Srbijagas" i "Gasprom" potpisali aneks komercijanog ugovora i da je uvedena nova tačka isporuke ruskog gasa na srpsko-mađarskoj granici.

Antić je novinarima rekao da je tokom posete predsednika Srbije Aleksandra Vučića Moskvi potpisan i taj aneks kojim je produžen aneks ugovora za još tri godine.

"Uveli smo novu tačku isporuke na srpsko - mađarskoj granici, tako da je Srbija u svakom slučaju bezbedna. 'Gasprom' ima ugovornu obavezu da Srbiji isporuči gas ili na Banatskom dvoru ili na ukrajinsko-mađarskoj granici ili na srpsko - mađarskoj granici, da li će to ići preko Ukrajinie ili iz gasnih skladišta u centralnoj Evropi, to je stvar 'Gasproma' i nije pitanje koje srpsku stranu treba da tangira", rekao je Antić.

Ministar je tako odgovorio na pitanje šta će se desiti ako Rusija obustavi isporuku gasa preko Ukrajine.

Kako je rekao, da li će biti prekinut tranzit kroz Ukrajinu je velika priča da bi je detaljno komentarisao, ali da može da kaže da se Srbija sprema za svaki scenario.

"Ova vlada to pitanje na dnevnom nivou prati, pravimo strategiju i imamo rešenje za svaki scenario", naglasio je Antić.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. јун 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом