Читај ми!

Ju- Es-Stil u teškoj situaciji

Finansijski rezultati Ju-Es-Stila Srbija su neprihvatljivi i ta kompanija nastoji da istraži sve mogućnosti u cilju poboljšanja trenutne situacije, saopšteno iz Ju-Es-Stila.

Kompanija Ju-Es-Stil Srbija saopštila je da su njeni finansijski rezultati neprihvatljivi i da nastoji da istraži sve mogućnosti u cilju poboljšanja trenutne situacije.

Ekonomska situacija u Evropi, naročito u južnoj Evropi, gde se nalaze i postrojenja Ju-Es-Stil Srbija, veoma je teška, dodaje se u saopštenju.

Ju-Es-Stil Srbija je 9. januara skratio radnu nedelju, tako što većina zaposlenih u kompaniji ima jedan dan plaćenog odsustva nedeljno, uz naknadu za taj dan u iznosu od 60 odsto od njihove pune zarade. Kako je tada objašnjeno, trenutna ekonomska kriza značajno je uticala na tržište čelika i na porudžbine kupaca.

Tada je saopšteno da će ova mera pomoći kompaniji da smanji troškove na pravičan i razuman način i ublaži uticaj ekonomske krize na zaposlene i članove njihovih porodica. Takođe je rečeno da će novi režim rada omogućiti kompaniji Ju-Es-Stil Srbija da u dovoljnoj meri zadovolji potrebe kupaca.

Kompanija, pored smederevske železare, ima još tri celine - u Šapcu, Kučevu i Luku Smederevo, a ukupno je zaposleno oko 5.400 radnika.

Pojedini beogradski mediji preneli su proteklih dana informacije po kojima je pred čelnim ljudima američke kompanije u Pitsburgu nekoliko opcija za dalje poslovanje u Srbiji - slanje zaposlenih na kolektivni odmor, održavanje minimalnog procesa rada, otpuštanje radnika, a spekuliše se i o prodaji Ju-Es-Stil Srbija.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 09. јул 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом