Читај ми!

Šabac, protest bivših radnika Fak-a iz Loznice

Ispred Višeg suda u Šapcu, protestovao je deo biviših radnika lozničke fabrike Fak. Njihov zahtev je izvršenje pravosnažnih presuda, i isplata zaostalih zarada i otpremnina.

Dragoslav Glišić, predsednik manjinskih akcionara radnika Fak-a, kaže da od privatizacije fabrike koja je bila 2004. godine potražuju zarade i otpremine.

’’Mi smo pošteno radili i zaradili. Ja sam 38 godina radio u tom preduzeću, na odgovorim mestima. Meni firma duguje oko 1,8 milona dinara. Imam presude pravosnažne sve. Ne duguju samo meni, već ostalim mojim kolegama’’, naglašava Glišić.

Bivši radnici protestima žele da ukažu na višegodišnji problem. Nisu zadovoljni ni preinačenim presudama u korist poslodavca.

Milisav Gajić navodi da njemu firma uz zaostale zarade, duguje i odštetu zbog povređivanja na poslu.

’’Ima pravosnažna izvršna presuda, piše na njoj. On to nije ispunio. Bio je dužan da ispuni. Ukupno mi duguju dva i po miliona. Do sada nisam dobio ništa’’, navodi Gajić.

Ukupno 116 radnika traži izvršenje pravosnažnih presuda. Pravdu će kažu, ako bude potrebno, potražiti i na sudu u Strazburu.

среда, 03. јун 2026.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом