Šarčević uručio Svetosavske nagrade

Ministar prosvete Mladen Šarčević uručio je u Vladi Srbije Svetosavske nagrade za doprinos nauci i obrazovanju i poručio da se za tu nagradu vredi boriti.

Tokom uručenja nagrada, Šarčević je naglasio da nagrada ima veliku težinu, kao i da odražava duh Svetosavlja.

"Svetosavska nagrada označava nešto za šta se vredi zalagati, pokazuje da ste najbolji, da ste postigli ciljeve i ostvarili rezultate", rekao je resorni ministar.

Dodao je da smatra da je ministarstvo u poslednjih godinu dana postavilo dobre temelje, kao i da je većina ljudi koja radi u obrazovanju to prepoznala.

Posebno je istakao društveno odgovorne kompanije, koje su, kako dodaje, prepoznale da je potrebno pomoći obrazovanju.

"Ovo je dobra prilika da smo ujedinjeni u zajedničkoj misiji, a to je da u Srbiji obrazovanje bude mnogo bolje, kvalitetno, da budemo neko ko će iz toga crpeti bolji i lepši život, i da to sve služi da se država umnoži", istakao je Šarčević.

Dobitnici Svetosavske nagrade su: vaspitač i specijalista za muzičku kulturu u PU "Pčelica" iz Sremske Mitrovice Slobodanka Grčić, nastavnica matematike i računarstva u Osnovnoj školi "Lazar Savatić" u Zemunu Dejana Vojnović, nastavnik tehnike i tehnologije u Osnovnoj školi "Đura Jakšić" iz Kikinde, učenica šestog razreda Osnovne škole "Janko Veselinović" i "Petar Konjević" u Beogradu.

Neki od dobitnika su i učenica četvrtog razreda Beogradske gimnazije Anja Kovačević, nastavnik tehničke škole iz Kule Marijan Lj. Ivanov, direktor Tehničke škole u Užicu Dragan Tucaković, profesorka Fakulteta organizacionih nauka Vesna Damljanović, student prve godine Tehnološko-metalurškog fakulteta u Beogradu Đorđe Ugrizović...

Nagrada je uručena i gradskom menadžeru Goranu Vesiću, koji je pokrenuo brojne akcije, među kojima su istaknute - osnivanje Fondacije za mlade talente Grada Beograda, projekat za racionalizaciju mreže škola, besplatna školu košarke za devojčice i mnoge druge.

Kompanije koje su nosioci ovogodišnje Svetosavske nagrade su "Viza", "Telekom Srbija", "Knjaz Miloš" a. d. Aranđelovac, "Univereksport", kao i koncern "Bambi" iz Požarevca.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 02. април 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом