Emo pokret problem ili prolazna faza

Iako mnogi psiholozi kažu da je Emo uobičajena faza u odrastanju, vreme da se roditelji zabrinu je kada kod svoje dece primete autoagresivnost, rekao gostujući u Jutarnjem dnevniku Zoran Lukovića, glavni inspektor Policijske uprave Beograda i član Evropske federacije za borbu protiv sekti.

Javnost u Srbiji se posebno zainteresovala za neformalnu grupu Emo, nakon što je policija sprečila dogovorena samoubistva dvoje maloletnika, članova te organizacije. Gostujući u Jutarnjem dnevniku, Zoran Luković, glavni inspektor Policijske uprave Beograda i član Evropske federacije za borbu protiv sekti, govorio je o grupi Emo i autoagresivnosti njenih članova.

Luković je rekao da su motivi okupljanja Emo grupe bunt mladih, koji žele da privuku pažnju javnosti koja ih je ostavila. Inspektor je naglasio da su među članovima te grupe depresivni mladi njudi koji se međusobno pronalaze.

S obzirom na to da mnogi psiholozi kažu da je Emo uobičajena faza u odrastanju, koja obično prođe, Luković naglašava da je vreme da roditelji obrate pažnju i da se zabrinu kada primete autoagresivnost kod svoje dece.

Luković je pojasnio da je Emo nastao iz muzičkog pravca i da on predstavlja identitet koji mladi usvajaju, po njegovim rečima, u pitanju je tačnije rodni identitet, koji podrazumeva ne razlikovanja pola muško i žensko, već samo pripadnike pokreta.

"U okviru Emo pokreta izvršeno je desetak samoubistava mladih ljudi, koja za njih predstavljaju samo promenu forme, nema razlike između života i smrti. Pripadnicima tog pokreta život nije bitan", istakao je Luković.

Inspektor je rekao da Emo nema karakter sekte, ali da jeste vid okupljanja koji treba da potstakne društvo da se zapita.

Luković je naveo primer Rusije gde je Emo zabranjen, i dodao da se to dogodilo uz zajedničku akciju policije, psihijatara i medija koji su najpre pomagali članovima te grupe da izađu iz nje.

Zoran Luković je naglasio da je bitna prevencija preko potiskivanja do izlaska iz grupe.

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 05. мај 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом