Читај ми!

Mišja groznica u Ivanjici

U Ivanjici zabeležena dva slučaja mišje groznice, potvrdila je za RTS v. d. direktora Zavoda za javno zdravlje Čačak, dr Ana Mišović.

Reč je o dva zasebna slučaja, registrovana u selu Katići i u Ivanjici. Ana Mišović ističe da je ivanjički kraj endemsko područje za ovu zaraznu bolest i da se skoro svake godine zableže sporadični slučajevi.

Zbog klimatskih promena koje karakterišu ovu godinu, većeg broja glodara na tom području i vlažnosti zemljišta, epidemiolozi Centra za kontrolu i prevenciju bolesti pojačali su nadzor i savetuju preventivne mere radi sprečavanja širenja bolesti.

Poslednji slučaj na ovim područjima zabeležen je 2002.godine.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 12. мај 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом