недеља, 29.06.2014, 08:46 -> 10:27
Klađenje kao zabava ili opasna igra
Više od polovine građana Srbije bar jednom je igralo igre na sreću, a 17 odsto stanovnika izabralo je kladionice kao mesto gde će je okušati, podaci su "Batutovog nacionalnog istraživanja" o stilovima života. Za vreme Svetskog fudbalskog prvenstva, broj kladioničara je još veći. Sve je više tiketa koje popunjavaju dame.
Kada se jedan Norvežanin kladio da će Luis Suarez nekoga ugristi tokom svetskog prvenstva sam kaže da nije slutio da će za tu čudnu ideju dobiti 700 evra. Pojedine kladionice u Srbiji nude mogućnost slobodnog klađenja - da sami upišete svoj predlog, ali malo kladioničara se odlučuje na takav potez.
"Najveći broj predloga odnosi se na aktuelne događaje u tom momentu, da li će neki igrač dobiti žuti karton, ko će izvesti prvi udarac, ali ima i maštovitih predloga. Tako smo pre nekoliko godina imali zahtev za opkladom da će Sicilija potonuti do 2016. godine, da će svemirski brod sleteti na Old traford i tako", kaže Nenad Radanović iz "Meridijan kladionice".
I žene prate fudbal. Neke čitave mečeve na tribinama u Brazilu, a neke samo promenu rezultata. U kladionicama se ne zadržavaju dugo. Tek da popune tiket i unovče dobitak.
Bojan Sovilj iz "Mocart kladionice" kaže da imaju svoje oružje koje zovemo ženskom intuicijom i dosta su uspešne kada je Svetsko prvenstvo u pitanju.
"Iskren da budem žene su bolji prognozeri fudbala nego muškarci, manje igraju, ali zato više pogađaju", ističe Sovilj.
Opasan teren ili samo razbribriga - kada je klađenje zabava, a kada prestaje to da bude?
Jasmina Milašinović, iz Specijalne bolnice za bolesti zavisnosti, kaže da oni kojima je to zabava i razonoda umeju da ograniče svoje gubitke.
"Imaju taj segment odgovornog igranja igara na sreću a to je pre svega da nema zloupotrebe društvene prihvatljivosti igranja i da unapred određuju sumu koju će uložiti i potrošiti i da nema zanemarivanja drugih obaveza zbog sprovođenja te aktivnosti", kaže Milašinovićeva.
Čini se da je za građane Srbije sport manje inspirativan od politike.
I dok su Britanaci i Norvežani poznati po čudnim klađenjima, stanovnici Srbije uglavnom igraju na već ponuđene kombinacije. Osim u vreme predizborne kampanje, kada postanu maštovitiji.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 4
Пошаљи коментар