Narkokartel pretnja porodicama konzula

Zbog rastućeg nasilja narkokartela, američke vlasti savetuju zaposlenima u konzulatima u meksičkom gradu Sijudad Huaresu da iz tih oblasti izmeste članove svojih porodica.

Američki Stejt department savetovao je zaposlenima u konzulatima u pograničnom meksičkom gradu Sijudad Huaresu i drugim mestima, da iz tih oblasti izmeste članove svojih porodica, zbog rastućeg nasilja narkokartela.

To je objavljeno posle napada na diplomatsko vozilo i ubistva jedne žene zaposlene u američkom konzulatu u tom gradu i njenog supruga, dok je njihova ćerka preživela napad.

U vozilu je bio i jedan meksički par sa decom - jedna odrasla osoba je ubijena, a dete je povređeno.

Meksička policija je za napad optužila narkokartel, ali motivi, za sada, nisu jasni.

Smatra se da su napad izveli kriminalci povezani sa Huares kartelom, koji kontroliše krijumčarenje kokaina u regionu.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 10. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом