Radmanović kritikuje Inckovog zamenika

"Zamenik visokog predstavnika u BiH Rafi Gregorijan jedan u nizu međunarodnih predstavnika koji ništa dobro nisu doneli BiH", ocenio srpski član Predsedništva BiH Nebojša Radmanović. Nema jasnih signala da li će i kada EU imenovati specijalnog izaslanika za Balkan, rekao Radmanović.

Srpski član u Predsedništvu BiH Nebojša Radmanović rekao je da je supervizor za Brčko i prvi zamenik visokog predstavnika u BiH Rafi Gregorijan "jedan u nizu međunarodnih predstavnika koji ništa dobro nisu doneli BiH".

Radmanović je rekao da nema potpuno jasnih signala da li će i kada Evropska unija imenovati specijalnog izaslanika za Balkan, da je ta "priča stara" i više pažnje privlači u BiH, nego u EU.

"Ako bi se radilo o čoveku koji bi mogao dobronamerno i savetodavno da pomogne čitavom regionu u razvoju demokratije i imao određena sredstva na raspolaganju za razvoj ovog prostora, onda bi to bilo dobro", rekao je Radmanović.

Međutim, kaže Radmanović, "ako bi specijalni izaslanik došao kao neki kolonijalni imperator, a BiH je već imala jednog takvog visokog predstavnika, onda je bolje da uopšte ne dolazi".

Nebojša Radmanović je rekao da je važnija transformacija Kancelarije visokog predstavnika u BiH koja je, kako je ocenio, već postala anahrona.

Kad je reč o ulasku BiH u NATO savez, Radmanović je rekao da se BiH približava NATO-u prema odlukama svih organa u BiH.

"BiH nije ni blizu NATO-u. Ono što nam je rečeno da smo primljeni u Akcioni plan za članstvo (MAP) uslovno pokazuje da se sada neće ostvariti još za godinu dana, jer ostvarivanje MAP-a počinje svakog septembra", rekao je Radmanović.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 09. јун 2026.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом