Pop Ćira i pop Spira, 2-3

„Pop Ćira i pop Spira“ je televizijska serija snimljena u produkciji TV Novi Sad i TV Beograd. Nastala je kao plod želje rediteljke Soje Jovanović da napravi rimejk sopstvenog filma iz 1957. godine, što je učinila u vidu ove trodelne (mini) serije najpoznatije i najkvalitetnije ekranizacijom čuvenog dela Stevana Sremca.

Radnja serije je smeštena u živopisno, idilično vojvođansko selo, gde život elitnih meštana, dve popovske porodice, teče mirno u međusobnom razumevanju i prijateljstvu. Razdor u ove dve porodice unosi dolazak Petra Petrovića, mladog učitelja koji može da se oženi kćerkom samo jednog popa.

Glavne uloge tumače Stevan Salajić, Đorđe Jelisić, Olivera Balašević, Vesna Čipčić, Đorđe Balašević, Dara Ćalenić, Saša Selenić, Vladislav Kaćanski.
Rediteljka je Soja Jovanović, koja je napisala i scenario.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом