Читај ми!

Đoković i Nori za četvrtu rundu Ju-Es opena

Srpski teniser Novak Đoković sastaje se sa Britancem Kameronom Norijem u trećem kolu Ju-Es opena. Meč je prvi po redu na večernjem programu stadiona "Artur Eš" i trebalo bi da počne oko jedan sat posle ponoći.

Ђоковић и Нори за четврту рунду Ју-Ес опена Ђоковић и Нори за четврту рунду Ју-Ес опена

Đoković je uz malo problema na početku meča drugog kola uspeo da za relativno kratko vreme savlada Amerikanca Zakarija Svajdu i domogne se treće runde Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Država.

Prethodno je eliminisao još jednog domaćeg tenisera Lernera Tijena bez izgubljenog seta, a ukoliko savlada Norija i prođe dalje, velika je verovatnoća da će mu naredni rivali biti američki teniseri.

Pobedom protiv Svajde, Đoković je postao igrač sa najviše plasmana u treće kolo grend slem turnira. Sada ih ima 75, a Rodžer Federer je ostao na 74. Takođe, izjednačio se sa Švajcarcem po broju pobeda na grend slemovima koji se igraju na betonu sa 191 trijumfom.

Posle meča je izjavio da nije bio sav svoj u uvodnom delu meča i da ga je Svajda dobro pomučio, nateravši ga da podigne nivo igre.

Đoković se po 19. put plasirao u treće kolo Ju-Es opena i samo dva puta je ispao u ovoj fazi. Bilo je to 2005. i 2006. godine, što su bila i njegova prva dva učešća.

Pre 20 godina ga je eliminisao Fernando Verdasko, a godinu dana kasnije Lejton Hjuit. Posle toga Đoković je četiri puta osvojio Ju-Es open, a ako prođe u četvrtu rundu, igraće protiv boljeg iz duela između Ameriknaca Frensisa Tijafoa i Nemca Žan-Lenarda Štrufa.

Sedmi susret dvojice tenisera

Đoković i Nori su do sada igrali šest puta jedan protiv drugog i srpski teniser je zabeležio isto toliko pobeda.

Prvi put su se sastali 2021. godine na Završnom turniru sezone, kada je Đoković ubedljivo slavio.

Usledili su trijumfi na Vimbldonu, mastersu u Rimu i četvrtfinalu Dejvis kupa, a odmerili su snage i dva puta ove godine.

Prvo je Đoković pobedio u polufinalu turnira u Ženevi, gde je kasnije osvojio za sada jedinu titulu u sezoni i 100. trofej u karijeri.

Poslednji put ih je žreb spojio na Rolan Garosu, kada je Đoković pobedio u tri seta.

Kratko o Noriju

Nori je rođen 1995. godine u Johanezburgu, a profesionalac je postao 2017. godine. Igra levom rukom i do sada je u karijeri osvojio pet titula.

Trenutno je 35. na ATP listi, a najbolji plasman mu je osmo mesto, koje je poslednji put držao 2022. godine.

Najveći uspeh na Ju-Es openu mu je plasman u četvrtu rundu, isto kao i na Australijan openu i Rolan Garosu. Pre tri godine igrao je polufinale Vimbldona. 

Odrastao je na Novom Zelandu, gde je sa šest godina počeo da trenira tenis, a idol mu je bio Andre Agasi.

Tri godine je studirao u Sjedinjenim Državama, gde je postao najbolje rangirani igrač u zemlji. Kako sam kaže, da nije bio teniser, bavio bi se prodajom nekretnina.

Veliki je navijač Njukasla, a voli da gleda i ragbi.

петак, 10. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом