Troicki u osmini finala

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala ATP turnira u Indijan Velsu pošto mu je Rus Nikolaj Davidenko predao meč 3. kola bez borbe zbog povrede zgloba leve ruke.

Troicki je u 1. kolu bio slobodan. U drugom, odigrao je samo jedan gem, jer mu je Urugvajac Pablo Kuevas, takođe zbog povrede, predao meč. Posle odustajanja Davidenka srpski teniser je do 4. kola stigao, praktično, bez borbe.

Davidenko je predao meč koji je trebalo danas da se odigra, nakon što su lekari ustanovili da ima frakturu zgloba leve ruke.

Ruski teniser, koji se povredio tokom polufinalnog meča u Roterdamu, biće odsutan sa teniskih terena naredne četiri sedmice što znači da neće učestvovati na turniru Masters 1000 u Majamiju koji počinje 25. marta.

Nakon Roterdama, Davidenko je morao da odustane od prvog meča na turniru u Dubaiju krajem februara, a kasnije je odustao i od učešća u Dejvis kupu u susretima ruskih i indijskih tenisera.  Lekari su međutim, tek sada konstatovali da je reč o frakturi zgloba leve ruke.

Naredni rival Troickom biće pobednik duela Fernando Verdasko (Španija) - Tomaš Berdih (Češka).

Na turniru koji se igra za nagradni fond od tri miliona i 645.000 dolara, Verdasko je 10, a Berdih 19. nosilac.

Број коментара 17

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 10. јул 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом