Читај ми!

Alkaraz i Zverev izborili osminu finala u Melburnu

Španski teniser Karlos Alakaraz pobedio je Portulca Nuna Božesa sa 3:1 u trećem kolu Australijan opena. Nemac Aleksander Zverev je bio bolji od Britanca Džejkoba Firnlija rezultatom 3:0 i takođe izborio treću rundu u Melburnu.

Alkaraz je protiv Boržesa, 33. igrača na ATP listi, stigao do pobede posle bezmalo tri sata igre. Španac je pobedio rezultatom 6:2, 6:3, 6:7 (3:7), 6:2.

Prva dva seta Alakaraz je dobio rutinski, ukupno napravivši tri brejka što mu je donelo veliku prednost. Međutim, Boržes je u trećem zaigrao ofanzivnije i pomalo rizičnije, što mu je donelo rezultat, budući da je u taj-brejku uspeo da smanji razliku u setovima - 2:1.

U četvrtom setu, Alakaraz je pokazao razliku u kvalitetu i sa dva brejka je došao do pobede. U osmini finala Australijan opena Španac će igrati protiv boljeg iz meča između Džeka Drejpera i Aleksandra Vukića.

Rezultatski i igrački je Aleksander Zverev bio ubedljiviji. Nemac je savladao Firnlija sa 6:3, 6:4, 6:4. Bez obzira što je u drugom i trećem setu ispustio po jedan servis gem, uspeo je to da nadoknadi, napravio je po dva brejka i stigao do pobede nad Britancem.

Zverev i Alakaraz su u dobroj formi i u dosadašnjem delu takmičenja su opravdali očekivanja. U osmini finala Zverev će igrati protiv pobednika duela Artur Fis - Igo Umber.

уторак, 25. август 2026.
35° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом