Ribakina prva finalistkinja Australijan opena

Kazahstanka Elena Ribakina plasirala se u finale Australijan opena, nakon trijumfa u polufinalu nad Beloruskinjom Viktorijom Azarenkom 2:0 (7:6, 6:3).

Posle velike borbe koja je trajala 101 minut Elena Ribakina je postala prva finalistkinja Autralijan opena u ženskoj konkurenciji.

Susret između Azarenke koja je 24. teniserka sveta i Ribakine koja se nalazi na 25. mestu VTA liste obeležen je velikom brobom na terenu, pogotovo u prvom setu koji je trajao sat i dva minuta.

Ovo je bio drugi međusobni duel beloruske i kazahstanske teniserke i drugi trijumf Ribakine.

Obe teniserke su sigurno ušle u meč, a Azarenka je prva stigla do brejka u petom gemu i povela 3:2.

Ribakina je potom osvojila tri uzastopna gema i stigla do vođstva od 5:3.

Ribakina je u devetom gemu prvog seta propustila jednu setu loptu, a Azarenka je uspela da izjednači na 5:5, te je pobednica odlučena u taj-brejku koji je pripao Ribakinoj, rezultatom 7:4.

Kazahstanka je povela 3:1 na startu drugog seta, a onda je održavala prednost i na kraju rutinski stigla do pobede.

Ribakina će u finalu igrati sa pobednicom meča između Beloruskinje Arine Sabalenke i Poljakinje Magde Linet.

Ribakina će u subotu pokušati da osvoji drugu grend slem trofej, pošto je prošle godine trijumfovala na Vimbldonu.

Australijan open se igra za nagradni fond od 48,5 miliona evra.