Читај ми!

Novak ostao bez krune

Novak je propustio priliku da odbrani titulu koju je osvojio prošle godine. U finalu pre finala, Đoković nije imao snage da se suprostavi raspoloženom Federeru koji je slavio sa 3:1. Naš teniser je tako doveo u pitanje opstanak na prvom mestu, a Fedeksu će za povratak na vrh biti potrebno da osvoji Vimbldon.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, pošto je danas u polufinalu izgubio od Švajcarca Rodžera Federera sa 6:3, 3:6, 6:4, 6:3.

Đoković je ovim porazom, 15. u međusobnim duelima, doveo u pitanje opstanak na prvom mestu ATP liste, a Federeru će za povratak na vrh biti potrebno da u nedelju po sedmi put u karijeri osvoji Vimbldon. Švajcarc je prekinuo niz od tri vezane pobede srpskog tenisera, a zaniljivo je da je ovo bio njihov prvi duel na travnatoj podlozi.

Teniseri su do polovine prvog seta čuvali svoj servis, međutim Đoković je nešto slabije servirao u šestom gemu što je Švajcarac kaznio i iskoristio prvu brejk loptu. To mu je kasnije bilo dovoljno da prilično ubedljivo i za samo 24 minuta stigne do vođstva u setvoma - 6:3.

Branilac titule je odmah uzvratio. Na startu drugog seta počeo je bolje da riternira i igra agresivnije na servis Švajcarca, što mu je omogućilo tri vezane brejk lopte. Iskorstio je drugu, a potom sigurnim servisima došao do izjednačenja u setovima.

Praksa iz prva dva seta nastavljena je u trećem, gde je jedan brejk bio dovoljan za osvajanje seta. Švajcarac je u više navrata imao šansu da oduzme protivniku servis, ali se Đoković odlično branio. Ipak, pri rezultatu 5:4, loše je servirao, imao nekoliko neiznuđenih grešaka, koje mu iskusni Federer nije oprostio.

Federer je nastavio da pogađa linije, a srpski teniser da niže greške, pa je Švajacarac sigurnom igrom došao do zaslužene poebede.

Fedrer će u finalu igrati protiv pobednika meča između Endija Mareja (Velija Britanija) i Žoa Vilfreda Conge (Francuska).

Број коментара 121

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 01. август 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом