недеља, 27.04.2025, 20:58 -> 22:05
Извор: РТС
Odbojkaši Vojvodine pobedom protiv Radničkog obezbedili peti meč u finalu
Odbojkaši Vojvodine pobedili su Radnički iz Kragujevca u četvrtom meču finalne serije Superlige, rezultatom 3:1, po setovima 22:25, 34:32, 25:22, 25:15.
Vojvodina je nadoknadila dva poraza i izjednačila u finalnoj seriji - 2:2. Novi šampion Srbije u odbojci biće poznat posle pete utakmice.
Sedmostruki prvak države loše je otvorio četvrti duel, Radnički je do vođstva u setovima došao stabilnom igrom na prijemu, ali su odbojkaši Vojvodine u nastavku pokazali zavidan nivo organizovanosti, te preokrenuli tok meča u svoju korist.
Maratonski drugi set okončan je posle velike borbe koju je obeležila rezultatska neizvesnost. Vojvodina je izjednačila, a rezultat je bio 34:32.
Novosađani su u dobrom ritmu nastavili igru, te došli do vođstva od 2:1 u setovima, a potom i uspeli da upišu drugi trijumf koji je usledio kao plod samouverenosti domaćih igrača.
Najefikasniji bio je Vuk Kulpinas sa 22 poena, sledio ga je Žarko Ubiparip sa 16, dok se u Radničkom istakao Milan Krstić sa 21 poenom, a Milutin Mejić je meč završio sa 16 poena.
Podsetimo, odbojkaši Radničkog pobedili su u Kragujevcu ekipu Vojvodine u prvom meču finalne serije Superlige Srbije. Tim koji s klupe predvodi Aleksa Brđović došao je i do drugog trijumfa, ovoga puta u Novom Sadu i to posle preokreta.
Uzbudljiva serija nastavljena je u Kragujevcu, a Radnički je u trećem meču imao dve šampionske lopte, ali je Vojvodina ostala mirna i smanjila zaostatak u finalnoj seriji na 2:1.
Peti duel u finalu igraće se u sredu, 30. aprila od 19.00 u Kragujevcu.
Vojvodina ima sedam titula prvaka Srbije, dok je Radnički dva puta osvajao Superligu.
Коментари