Amerikanci silni protiv Paragvaja u Los Anđelesu

Fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država ubedljivo je u Los Anđelesu savladala Paragvaj rezultatom 4:1 u prvom kolu grupe D na Svetskom prvenstvu.

Американци силни против Парагваја у Лос Анђелесу Американци силни против Парагваја у Лос Анђелесу

Domaćin je od samog početka nametnuo visok ritam i već u ranoj fazi stigao do prednosti, kada je Bobadilja nesrećno zatresao sopstvenu mrežu posle opasne akcije domaćina Mundijala.

Prednost je dodatno uvećana u nastavku prvog dela igre, a u glavnoj ulozi bio je Balogun, koji je pogađao u 31. minutu, a potom i u petom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Amerikanci su u prvih 45 minuta delovali izuzetno organizovano, napadali su i vršili konstantan pritisak na rivala pa je prednost bila i više nego zaslužena.

Paragvaj je uspevao da se povremeno oslobodi pritiska, ali nije uspevao značajnije da zapreti.

Baloguna je u 28. minutu od gola zaustavila ofsajd pozicija, ali je ubrzo potom ponovo bio precizan i praktično doneo velikih 3:0 svom timu.

U nastavku susreta tempo je donekle opao, a Paragvaj je uspeo da dođe do počasnog pogotka u 73. minutu preko Mavrisija, nakon dobre akcije i asistencije Ensisoa.

U međuvremenu je viđena i intervencija VAR-a nakon koje je poništen prvobitni žuti karton kapitenu američkog tima Rimu.

Konačan rezultat postavio je Rejna u osmom minutu nadoknade, preciznim udarcem koji je potvrdio ubedljivu pobedu izabranika Maurisija Poketina.

Prvo kolo
13. jun: SAD - Paragvaj 4:1 (Los Anđeles)
14. jun: Australija - Turska 2:0 (Vankuver)

недеља, 14. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом