Micić: Oduvek sam želeo da radim sa trenerom Dimitrisom Itudisom

Novi košarkaš Hapoela iz Tel Aviva Vasilije Micić rekao je po dolasku u Izrael da se oseća bezbedno i da je oduvek želeo da sarađuje sa trenerom Dimitrisom Itudisom.

Reprezentativac Srbije je potpisao trogodišnji ugovor sa debitantom u Evroligi, a medijima je otkrio i kako je došlo do transfera.

"Srećan sam što se sve realizovalo. Želeo sam da budem deo novog projekta, tima koji gradi budućnost", rekao je Micić izraelskim medijima, a video -snimak objavio je klub na društvenim mrežama.

Posle epizode u NBA ligi vratio se u najelitnije evropsko takmičenje, a u Hapoel je došao jer je želeo da radi sa Itudisom.

"Oduvek sam želeo da radim sa Dimitrisom Itudisom, pričali smo o tome već dugo. Vlasnik kluba Ofer Janaj je bio uporan i učinio je sve da se ovo dogodi. Presrećan sam što sam stigao u Tel Aviv, jedan od najlepših gradova na svetu", dodao je nekadašnji košarkaš Crvene zvezde i Mege.

Micić (31) je istakao da je svestan istorije i veličine kluba.

"Ranije nisam znao mnogo o ovom klubu, ali ono što su uradili prošle sezone, osvajanje Evrokupa, bilo je izvanredno. Sad imamo jak tim, sa iskusnim i mladim igračima. Uz pravi mentalitet, možemo da izgradimo nešto veliko", naveo je Micić.

Novinari su ga na kraju upitali da li se oseća bezbedno zbog trenutne situacije u Izraelu.

"Svi znamo šta se dešava, ali rekao sam Oferu, dolazim iz zemlje koja je prošla kroz mnoge izazove. Ako se vi osećate sigurno, osećam se i ja. Nema straha, ovo je pravi trenutak da dođem u Izrael", zaključio je Micić.

петак, 25. јул 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом