четвртак, 26.12.2024, 15:16 -> 16:27
Извор: РТС, Танјуг
Sferopulos: Bez petorice igrača na Barselonu
Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos rekao je da će crveno-belima zbog povreda i bolesti nedostaje pet igrača, ali naglašava da će se njegov tim držati plana na meču sa Barselonom u Evroligi.
Košarkaši Crvene zvezde gostovaće u petak od 20.30 časova ekipi Barselone u 18. kolu Evrolige.
"Igramo prvi meč druge faze Evrolige. Nemamo pet igrača na raspolaganju, neki su povređeni, neki bolesni. Pokušaćemo da uradimo najbolje. Igramo protiv tima koji igra dobro na svom terenu. Borićemo se koliko možemo i držaćemo se našeg plana", rekao je Janis Sferopulos u obraćanju novinarima.
Košarkaši Barselone su 18. oktobra posle produžetka u Beogradu savladali Zvezdu rezultatom 98:94 u meču četvrtog kola Evrolige, kada se istakao Kevin Panter, nekadašnji kapiten Partizana.
"Poštujemo Barselonu, ali smo sada mi najvažniji. Imam 11 igrača ovde. Znamo kako igraju, analiziramo, vežbamo i uradićemo najbolje. Svaka utakmica je različita", istakao je trener Zvezde.
Sferopulos u Španiji neće moći da računa na Branka Lazića, Miloša Teodosića, Ognjena Dobrića, Uroša Plavšića i Džona Brauna. Rokas Gedraitis je takođe povređen, ali će putovati sa ekipom u Barselonu.
"Braun još uvek nije spreman. Imamo povređene Lazića, Teodosića, Dobrića... Oni se oporavljaju, ali nisu spremni", rekao je Sferopulos.
Košarkaši Crvene zvezde i Barselone su u dosadašnjem delu sezone zabeležili po devet pobeda i osam poraza.
Коментари