Jurohups: Beograd i Abu Dabi kandidati za fajnal-for Evrolige 2025.

Beograd i Abu Dabi jedini su preostali kandidati za organizaciju fajnal-fora Evrolige naredne godine, prenosi specijalizovani košarkaški portal "Jurohups".

U proteklih nekoliko meseci vodila se trka sa tri učesnika za organizaciju fajnal-fora Evrolige, a glavna tri kandidata bili su Beograd, Abu Dabi i Barselona.

Ipak, kako piše portal Jurohups, španski grad više nije opcija, pa će završni turnir predstojeće evroligaške sezone biti odigran u Beogradu ili Abu Dabiju.

Izbor Abu Dabija bio bi veliki novitet i izvesno presedan za budućnost, pošto fajnal-for elitnog evropskog takmičenja nikada nije organizovan van Starog kontinenta.

Sa druge strane, Beograd je iskusan u organizaciji velikih košarkaških događaja. Osim što već treću sezonu zaredom ima dva učesnika u Evroligi - Partizan i Crvenu zvezdu, glavni grad Srbije bio je domaćin dva fajnal-fora u poslednjih šest godina.

Real Madrid je slavio šampionsku titulu u Beogradu 2018, dok je 2022. Efes pobedio u finalu u "Beogradskoj areni".

Na istom mestu održan je ove godine i fajnal-for Fibine Lige šampiona, koji je prvi put odigran na posebnoj podlozi od LED panela.

Nova sezona Evrolige počinje 3. oktobra. Trofej brani ekipa atinskog Panatinaikosa.

четвртак, 20. новембар 2025.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом