Читај ми!

Preminuo legendarni košarkaš Partizana Slobodan Bata Jelić

Slobodan Bata Jelić, nekadašnji košarkaš Partizana, a potom i funkcioner, preminuo je u Beogradu u 81. godini, saopštili su crno-beli.

Slobodan Bata Jelić bio je igrač, sportski radnik i funkcioner Partizana.

Košarkom je počeo da se bavi u Banjaluci, a već sa 17 godina bio je najbolji strelac B lige i pozvan u reprezentaciju Jugoslavije.

Od 1963. nastupao je za Partizan, gde je tokom 14 sezona prosečno postizao 17,8 poena na 211 utakmica, čime je postao peti strelac u istoriji SFRJ prvenstva.

Nakon Partizana igrao je za Vojvodinu, koju je uveo u prvu saveznu ligu, a potom za beogradski Poštar.mKarijeru je zvanično završio tek 2006. godine.

Sa reprezentacijom Jugoslavije osvojio je zlato na Balkanskim prvenstvima 1965. i 1967.

Paralelno sa karijerom, završio je Elektrotehnički fakultet, bio diplomirani trener i sportski menadžer.

Bio je komesar JUBA lige 13 godina, ali i član predsedništva KK Partizan 1992, kada je klub osvojio titulu prvaka Evrope.

Takođe je 18 godina vodio Prvu žensku ligu Jugoslavije i obavljao brojne funkcije u okviru Košarkaškog saveza.

понедељак, 15. децембар 2025.
3° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом