Batler rešio pitanje pobednika na meču Majamija i Klipersa

Košarkaši Majami hita savladali su na svom parketu ekipu Los Anđeles klipersa 115:110. Rezultatski neizvesnu utakmicu rešio je Džimi Batler igrač domaćeg tima u poslednjoj četvrtini.

Majami je na ovoj utakmici upisao 12. trijumf dok su Klipersi ubeležili 13. poraz na 26 odnosno 27 utakmica ovogodišnje NBA lige.

Od starta meča pa do poslednje deonice utakmica je bila ujednačena. Batler je tri minuta pre kraja preuzeo odgovornost i pomogao Majamiju da izbegne poraz u neizvesnoj završnici.

Batler je postigao Majamijevih poslednjih osam poena na utakmici.

Bem Adebajo je imao 31 poen i 10 skokova, Džimi Batler je dodao 26 poena za Majami.

Redži Džekson je postigao 20 za Kliperse, dok su Batum i Markus Moris dodali po 11 poena.

Klipersi su igrali bez Kavija Lenarda - on je sada propustio 20 od 27 utakmica ove sezone, zbog povrede desnog kolena.

Startni plej Majamija Kajl Louri nije igrao prvi put ove sezone, zbog adekvatnijeg odmora, a Vinsent je zbog povrede levog kolena ostao bez nastupa na meču sa Klipersima.

Mladi srpski košarkaš Nikola Jović nije igrao za Majami na ovoj utakmici.

Erik Spolstra, trener Majami hita upisao je 672. pobedu u karijeri, ovaj rezultat ga izjednačava na listi najuspešnijih trenera sa Majkom D'Antonijem na 21. mestu na NBA liste.