четвртак, 12.03.2026, 17:01 -> 17:10
Извор: РТС
Tramp: Fudbalska reprezentacija Irana dobrodošla na SP, ali nije prikladno da dođu
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je fudbalska reprezentacija Irana dobrodošla na predstojeće Svetsko prvenstvo, ali je doveo u pitanje primerenost njenog učešća iz bezbednosnih razloga.
Ranije je iranski ministar sporta Ahmad Donjamali rekao da njegova selekcija neće učestvovati na Mundijalu.
"Iranska fudbalska reprezentacija je dobrodošla na Svetsko prvenstvo, ali zaista ne verujem da je prikladno da budu tamo, zbog njihovog sopstvenog života i bezbednosti“, naveo je Tramp u objavi na društvenoj mreži Truth Social.
Izjava američkog predsednika usledila je u trenutku pojačanih sukoba na Bliskom istoku i neizvesnosti oko učešća Irana na turniru koji će 2026. godine organizovati SAD, Kanada i Meksiko.
Iranska reprezentacija se već plasirala na Svetsko prvenstvo, ali su iranski zvaničnici prethodnih dana nagovestili da bi ta zemlja mogla da odustane od nastupa zbog bezbednosne situacije i oružanog sukoba sa SAD.
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. godine biće prvo sa 48 reprezentacija, a planirano je da se održi od 11. juna do 19. jula u više gradova u SAD, Kanadi i Meksiku.
Коментари